KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13669579
nr 1366 9579
Bror Forssell
(1883-1959), Sverige
Oljemålning, Bror Forsell (1883-1959), Sverige. Kust, marin, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm
Bror Forssell, svensk målare född i Malmö 1883, död 1959.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:22:16
11/12 18:18:49
Bror Forssell
Läs mer om Bror Forssell